Založenie s.r.o alebo živnosti

Založenie s.r.o.

od € 220

Založenie živnosti 

od € 25

zmeny v s.r.o.

od € 80 vrátane súdneho poplatku

Účtovníctvo

neplatca DPH od 30€ mesačne

Platca DPH od 60€ mesačne

Mzdy a personalistika od 15€/mzda

Vybrané príklady cenového rozpätia

Slečna Janka má živnosť. Jej náplňou sú upratovacie práce. Nie je platcom DPH. Má 3 stálych zamestnancov a mesačne približne 20-30 dokladov. Mesačné náklady na vedenie účtovníctva predstavujú 55 eur. 

Pani Viktória je SZČO, má malú pizzeriu, kde pracuje ona sama a jeden jej zamestnanec. Nie je platcom DPH. Mesačne nám na spracovanie odovzdá v priemere 50 dokladov. Na podnikanie využíva vlastné auto. Jej mesačné náklady na účtovníctvo sú približne 80 eur. 

Malá firma zaoberajúca sa stavebnou činnosťou. Má 5 zamestnancov a je platcom DPH. Mesačne má firma v priemere 90 dokladov. Firma vlastní 3 vozidlá a dva odpisované stroje. Účtovníctvo pre túto firmu predstavuje mesačné náklady vo výške 170 eur bez DPH

Spoločnosť prevádzkuje hotel s reštauráciu a kaviarňou v centre mesta. Platca DPH. Spoločnosť má 20 stálych zamestnancov a približne 10 zamestnancov “na dohodu” , prijíma všetky druhy platieb.  Vlastní 6 vozidiel na leasing. Mesačne má cca 150 dokladov. Mesačné náklady na spracovanie účtovníctva predstavujú približne 650 eur.